Rok szkolny 2018/2019

poniedziałek, 01 kwietnia 2019

Zajęcia popołudniowe z cyklu "Spotkanie z książką" pod tytułem "W świecie baśni braci Grimm"

W dniu 28 marca uczniowie klas I i III szkoły podstawowej brali udział w zajęciach popołudniowych z cyklu "Spotkanie z książką"  w ramach Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" pod nazwą: "W świecie baśni braci Grimm" przygotowane przez bibliotekarki szkolne.

Na samym początku uczniowie musieli ułożyć z puzzli napis, który poinformował ich, o czym będą te zajęcia. Następnie  na tablicy odwracali plansze, na których znajdowały się ilustracje do baśni braci  Grimm i dopasowywali do nich tytuły. W dalszej kolejności  obejrzeli prezentację multimedialną pt. "W świecie baśni braci Grimm". Z niej to dowiedzieli się co to są baśnie, co zawierają i czym się kończą. Poznali także autorów tych baśni i dowiedzieli się, ile napisali tych utworów. Wreszcie  przyszedł czas na obejrzenie wystawki książek z  baśniami, wysłuchanie czytanej przez p. bibliotekarkę baśni "Trzy piórka"  oraz czas na relaks - wspólne zabawa przy muzyce.  Kolejnym punktem zajęć było obejrzenie filmiku "Gęsiareczka" powstałego na podstawie baśni pod tym samym tytułem.   Na zakończenie uczniowie wykonywali prace plastyczne - malowali kolorowanki z baśni. Czas szybko minął, a dzieci wcale nie chciały wracać do domu. Do zobaczenia na następnych zajęciach.

wtorek, 13 listopada 2018

Szkolne Dyktando Niepodległościowe

W dniu 16 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Dyktando Niepodległościowe przygotowane przez bibliotekarki szkolne. Skierowane było do dwóch grup wiekowych - grupę młodszą stanowili uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, natomiast grupę starszą uczniowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Treści dyktand w obu grupach nawiązywały do postaci i wydarzeń historycznych związanych z trudnym procesem odzyskiwania niepodległości.

W grupie uczniów klas IV – VI najlepiej dyktando napisała Katarzyna Jelonek (kl.VI), natomiast w grupie starszej – Adam Dębski (kl. III gim.)

AK

dyktando
 dyktando1

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycielki.

Rozdanie pamiątkowych dyplomów odbyło się 20 listopada 2018 roku. Oto uczniowie, którzy zajęli od I - III miejsca w poszczególnych kategoriach.

dyplomy

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycieli.

poniedziałek, 12 listopada 2018

Zajęcia popołudniowe z cyklu "Spotkanie z książką" - legendy o powstaniu państwa polskiego

W dniu 7 listopada uczniowie klas I i III szkoły podstawowej brali udział w zajęciach popołudniowych z cyklu "Spotkanie z książką"  w ramach Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" pod nazwą: "Legendy o powstaniu państwa polskiego" przygotowane przez bibliotekarki szkolne. Zajęcia te związane były ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną  na podstawie legendy o "Lechu, Czechu i Rusie", a następnie rozwiązywali quiz  ze znajomości poznanego podania i krzyżówkę z hasłem: "Polska wolna".  Później przyszedł czas na obejrzenie wystawki książek związanych z legendami o początkach państwa polskiego oraz czas na relaks - wspólne odśpiewanie hymnu i  zabawa przy muzyce.  Kolejnym punktem zajęć było obejrzenie filmiku "O Popielu i Piaście Kołodzieju".  Na zakończenie uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. Wyklejali, malowali i ozdabiali flagę  oraz orzełka.

Dzieci były bardzo zadowolone i nie chciały wracać do domu. Spotkamy się znów  na następnych zajęciach.

Bibliotekarki szkolne

zajecia1  zajecia2
 zajecia3   zajecia4
 zajecia5  zajecia6
 zajecia7  zajecia8
 zajecia9  zajecia10
 zajecia11  zajecia12
 zajecia13  zajecia14
 zajecia15  zajecia16

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycieli

Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej

na czytelników

W dniu 23 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali oficjalnie i bardzo uroczyście przyjęci w szeregi czytelników. Zajęcia rozpoczęły się w ich klasie od rozwiązania zagadek o bajkach i baśniach. Za prawidłowe odpowiedzi przyszli czytelnicy obdarowani zostali słodyczami. Potem uczniowie rozwiązali krzyżówkę, której hasłem była "BIBLIOTEKA". W dalszej kolejności układali puzzle z bajki "Kopciuszek". Po tym wstępie udaliśmy się, aby zwiedzić bibliotekę szkolną i poznać  jej zbiory. Mogli w niej  zobaczyć najmniejszą i największą oraz najcieńszą i najgrubszą książką. Oglądali również najstarsze książki, które znajdują się w zbiorach biblioteki. Potem pani bibliotekarka zapoznała uczniów z regulaminem biblioteki, jak dbać o wypożyczone książki oraz jak należy wypożyczać książki.  Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę czytelnika i  zostali pasowani na czytelników. Każdy uczeń dostał skromny upominek w postaci zakładki do książki oraz planu lekcji. Ostatnim  punktem uroczystości było wypożyczanie książek.

Bibliotekarki szkolne

11 12 
 13  14
 15  16
 17  17
 18  19
 20  21
 22  23
 24  25
 26  27
 28  29
 30  31
  32

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczyciela.

niedziela, 09 września 2018

ROK SZKOLNY 2018/2019

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim czytelnikom składamy serdeczne życzenia. Życzymy Wam:

- ciekawych spotkań z bohaterami ulubionych książek,

- wspaniałych przygód podczas podróży przez świat wyobraźni stworzony przez autorów powieści i opowiadań,

- czasu, który przeznaczycie na poznawanie innych ludzi, ciekawych miejsc i zmagań bohaterów z przeciwnościami losu.

Bibliotekarki szkolne

 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W tym roku szkolnym 28 września w naszej szkole obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej to okazji nauczyciele we wszystkich klasach czytali głośno uczniom fragmenty znanych utworów literackich związanych z historią Polski m. in.: legendy: "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Piaście Kołodzieju", "Latarnik" czy "Kamienie na szaniec".

Bibliotekarki szkolne