Rok szkolny 2017/2018

wtorek, 20 lutego 2018

Spotkanie z ciekawą książką

W dniu 5 lutego uczniowie klasy I szkoły podstawowej wzięli udział z zajęciach bibliotecznych pod hasłem:"Spotkanie z ciekawa książką i jej bohaterami czyli w świecie Muminków" w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Na początku uczniowie oglądali prezentację multimedialną pt. "W świecie Muminków" przygotowaną przez panią bibliotekarkę. Z niej to poznali postać autorki, która stworzyła Muminki oraz poznali poszczególne postacie. Zobaczyli również zdjęcia z miasteczka Muminków. Następnie pani bibliotekarka przeczytała uczniom fragment  z "Opowiadania z Doliny Muminków" dotyczącego przygotowań do urodzin mamy Muminka".  Potem oglądali wystawkę książek o Muminkach, które znajdują się w bibliotece szkolnej. Na zakończenie  zajęć oglądnęli film animowany pt. "Zima u Muminków".

Bibliotekarka szkolna

muminki
 muminki1
 muminki2

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych nauczycielki.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W dniu 9 lutego 2018 w naszej szkole obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Podczas lekcji zajęć komputerowych w klasach IV-VI uczniowie oglądali krótkie filmiki z cyklu "3...2...1 Internet". Na korytarzu szkolnym znalazła się gazetka "Bezpieczny internet - bezpieczny uczeń". Na zakończenie pani Danuta Korpała-Meus przedstawiła prezentację multimedialną pt." Moje bezpieczeństwo w Internecie". Kilka dni wcześniej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który przekazał informacje, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak zabezpieczyć swój komputer przed hakerami.

DKM

Spotkania z bohaterami książek czyli środy z książką

Od  września do lutego 2018 w raz w miesiącu w środę przez 15 – 20 minut bibliotekarka szkolna czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego różne pozycje książkowe oraz pojedyncze wiersze m.in.: "120 przygód Koziołka Matołka", "Na straganie", "Kotek chory", czy "O smoku wawelskim". Następnie dzieci samodzielnie oglądały przeczytane książki i wykonywały do nich  ilustracje. Chętnie odpowiadały na pytania zdawane przez bibliotekarkę, a związane z przeczytaną książką.  Zajęcia te będą również realizowane od marca do czerwca 2018 roku.

Bibliotekarka szkolna

zaj  zaj1
 zaj2  zaj3
 zaj4  zaj5
 zaj6  zaj6
 zaj7  zaj8
 zaj9  zaj10
 zaj11  zaj12

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycielki.


Szkolny Konkurs Omnibus 2018

piątek, 10 listopada 2017

W dniu 30 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali oficjalnie i bardzo uroczyście przyjęci w szeregi czytelników. Na samym początku rozwiązali krzyżówkę związaną z bajkami dla dzieci, której hasłem była "BIBLIOTEKA". Następnie zwiedzili bibliotekę szkolną i poznali  jej zbiory. Mogli zobaczyć najmniejszą i największą książkę. W dalszej kolejności układali puzzle, a  potem pani bibliotekarka zapoznała uczniów z regulaminem biblioteki i jak należy wypożyczać książki.  Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę czytelnika i  zostali pasowani na czytelników. Każdy uczeń dostał skromny upominek w postaci zakładki do książki oraz planu lekcji. Ostatnim  punktem uroczystości było wypożyczenie książki.

Bibliotekarka szkolna

pasowanie1  pasowanie2
 pasowanie3  pasowanie4
 pasowanie  pasowanie5
 pasowanie6  pasowanie7
 pasowanie8  pasowanie9
 pasowanie10  pasowanie 11
 pasowanie12  pasowanie13
 pasowanie 14  pasowanie15

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycielki

 czwartek, 05 października 2017

29 września w naszej szkole obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej to okazji nauczyciele ww wszystkich klasach czytali głośno uczniom fragmenty znanych utworów literackich, m.in. "Qvo vadis", "W pustyni i w puszczy", "Tajemniczy ogród" i inne.

DKM

czytanie 1
 czytanie 2

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczyciela

czwartek, 28 września 2017

ROK SZKOLNY 2017/2018

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Wszystkim czytelnikom składam serdeczne życzenia. Życzę Wam:

- wielu ciekawych i mądrych książek,

- wspaniałych podróży przez świat wyobraźni stworzony przez pisarzy,

- czasu, byście mogli poznawać ciekawe miejsca i fascynujące przygody książkowych bohaterów.

Bibliotekarka szkolna