ICIM

niedziela, 19 lutego 2012

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

zankNa początku stycznia 2008 roku nasza biblioteka otrzymała, długo oczekiwany, sprzęt komputerowy. Stało się to możliwe dzięki realizacji kolejnej edycji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej: "Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych", współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Dostawa sprzętu komputerowego i montaż zorganizowane były przez Kuratorium Oświaty. Nasza biblioteka została wyposażona w cztery komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne. Sprzęt ten został zainstalowany w naszej czytelni, co wzbogaciło jej techniczne możliwości.

Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły?...centrum

...Sprzęt jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie szkoły podstawowej mogą korzystać z komputerów, znajdujących się w centrum, w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej. Dzięki nim można wyszukiwać informacje na określony temat, korzystając z zasobów Internetu, a także edukacyjnych programów multimedialnych, znajdujących się w naszej bibliotece. Zdobywanie wiedzy tą drogą jest ciekawe, szybkie i efektywne. Należy jednak pamiętać o wszystkich zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Poza tym uczniowie powinni pamiętać, iż Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy celom edukacyjnym, czyli poszerzaniu i pogłębianiu wiedzy. Oznacza to, iż sprzęt komputerowy nie jest przeznaczony do gier komputerowych, chatów, wysyłania sms-ów, czy prywatnych wiadomości e-mailowych, gdyż nie takim celom ma on służyć.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej stwarza wiele możliwości poznawczych. Pamiętać jednak należy, że aby służył wszystkim użytkownikom jak najdłużej, należy przestrzegać wszelkich zasad zachowania i użytkowania, które nie uszkodzą sprzętu.

Dokładne informacje dotyczące zasad korzystania ze sprzętu uzyskanego w ramach Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, znajdują się w regulaminie, z którym każdy użytkownik powinien się zapoznać i którego bezwzględnie należy przestrzegać.

Dzięki projektowi Ministerstwa Edukacji Narodowej, zdobywanie wiedzy staje się ciekawsze. Zatem zapraszamy wszystkich do korzystania z tych nowych możliwości.21:33, biblofil123 , ICIM
Link Dodaj komentarz »