Co warto polecić

wtorek, 14 stycznia 2014
szalenstwa panny Ewy Powieść dla młodzieży gimnazjalnej, która opowiada o szesnastoletniej dziewczynie Ewie Tyszowskiej, córce znanego mikrobiologa. Ojciec jej wyjechał na rok do Chin, a ona została umieszczona w domu państwa Szymbartów. Podczas jej pobytu u opiekunki dochodzi do awantury,. Ewa postanawia uciec przez okno. Na jej drodze staje malarz Jezry Zawidzki. Co dzieje się dalej. Przeczytajcie sami.
 malomowny  To jeszcze jedna powieść Małgorzaty Musierowicz, pełna humoru i przeznaczona dla młodzieży. Opowiada o zabawnych przygodach trójki rodzeństwa: Munia, Tunia i Rzodkiewki oraz ich przyjaciół w Śmietanowie. Rodzina Ptaszkowskich przeprowadza się z wielkiego  maista na wieś, gdzie ich matka ma objąć posadę bibliotekarki. Odkrywają tajemnice i co dalej się dzieje doczytajcie sami...
 kerstin Książka opowiada o dwóch szesnastoletnich siostrach Kerstin i Barbro, które wraz z rodziną przeprowadzają się na wieś. Ich życie zmienia się całkowicie. Dziewczęta – i całą rodzinę – czeka nie lada wyzwania. Czy uda im się zmienić podupadły majątek w dobrze prosperujące gospodarstwo? Czy odnajdą się w nowych rolach? Przeczytajcie sami. 
 detektyw Nosek  To jedno z opowiadań o sławnym detektywie Ambrożym Nosku. Jest on już na zasłużonej emeryturze, ale jak coś dzieje się się w miasteczku,to on zaraz przystępuje do działania. Tak też jest i tym razem. Sprawa dotyczy go bezpośrednio, chodzi o jego psa Kubę, który mówi ludzkim głosem. Zostaje porwany... Co dzieje się dalej, zapraszam do lektury. 
 franklin To kolejny tomik z przygodami sympatycznego żółwika Franklina, bohatera dobranocek dla dzieci. Poznaje nowego przyjaciel i co z tego wyniknie, przeczytajcie sami...