Blog > Komentarze do wpisu

„Dzień Pluszowego Misia - słuchamy i czytamy przygody o misiach”

„Dzień Pluszowego Misia  - słuchamy i czytamy przygody o misiach”

27 listopad 2014r. uczniowie klas młodszych wzięli  kolejny raz udział w zajęciach popołudniowych „Wieczór z książką” zorganizowanych przez nauczycielki W. Grabowską i Z. Madej w ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem na zajęcia została zaproszona pani bibliotekarka z naszej szkoły p. D. Korpała- Meus. Był to szczególny dzień dla dzieci, ponieważ w tym dniu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie przynosili  i tulili swoje ulubione misie.

Na początku zajęć dzieci rozwiązywały zagadki o  misiach  i oglądały wystawę książek m.in. o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku. Dzieci poznały też wydawane specjalnie dla nich czasopismo „Miś”. Później p. bibliotekarka przedstawiła dzieciom prezentację o historii misiów znanych dzieciom na całym świecie. Miały okazję poznać różne misie ze znanych bajek i kreskówek. Następnie, p. bibliotekarka zachęciła dzieci do słuchania bajki o „ Przygodach Pluszowych Misi”. Po niej chętne dzieci samodzielnie czytały na głos wiersze o misiach. Wszystkim bardzo się podobały. Wiele radości wzbudziła również wesoła piosenka i zabawa ruchowa o misiach. Wreszcie nadszedł moment, który również wywołał duże zainteresowanie wśród dzieci. Mianowicie, zostali podzieleni na grupy i każda wykonywała duży plakat Misia wybraną techniką plastyczną. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w pracę. Misie wyszły naprawdę piękne, wszystkim bardzo się podobały i zdobią  wystawę w naszej szkole.  

Zajęcia na pewno spełniły swój cel i dzieci będą z niecierpliwością oczekiwać kolejnych zajęć.

Wychowawczynie klas I, II i III

 
   
   
   

Zdjęcia pochodzą z prywatnej kolekcji nauczycieli

sobota, 13 grudnia 2014, biblofil123

Polecane wpisy

Komentarze
2015/02/10 14:26:09
A czy tej akcji nie organizuje czasami Fundacja Pociecha? Świetna akcja aż mam ochotę sięgnąć po misia uszatka ;)
-
2018/09/15 10:50:37
Zapraszam na promocję kart kredytowych City Simplicity