Blog > Komentarze do wpisu

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

Pasowanie uczniów na czytelników

W dniu Święta Biblioteki Szkolnej t.j. 30 października 2014 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość taka jest przeprowadzana co roku. W tym roku także uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście wprowadzeni do braci czytelniczej. Zgromadzeni w bibliotece szkolnej wraz z wychowawczynią p. Z. Madej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych przygotowanych i przeprowadzonych przez bibliotekarkę Danutę Korpałę - Meus.

Na samym wstępie, aby otrzymać "Bilet wstępu do bajkolandii" musieli odpowiedzieć na pytania związane z bajkami. Następnie zostali zapoznani, z krótką historią dziejów książki. Mogli zobaczyć liczne ilustracje obrazujące najstarsze zabytki pisma na świecie.

Później dowiedzieli się o roli i zadaniach biblioteki, poznali księgozbiór biblioteki. Mogli zobaczyć największą i najmniejszą książkę oraz najgrubszą i najcieńszą.  Zostali także zapoznani  z regulaminem biblioteki i prośbami książki do czytelnika.  Odgadywali także po ilustracjach, co to za bajka?  Wszystkie te informacje zostały przekazane w sposób zabawny i ciekawy.  

Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali "książką" pasowani na czytelników. Pani bibliotekarka obdarowała ich skromnymi upominkami w postaci zakładki  do książki oraz dyplomu.

Po tym wszystkim każdy pierwszoklasista wypożyczył sobie pierwszą książkę do czytania. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte opuszczały bibliotekę, którą obiecali odwiedzać często. 

DKM


środa, 05 listopada 2014, biblofil123

Polecane wpisy