Blog > Komentarze do wpisu

W świecie baśni

W  ŚWIECIE  BAŚNI

13 grudnia 2013 r. uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej wzięli udział  w zajęciach popołudniowych „Wieczór z książką” zorganizowanych przez nauczycielki W. Grabowską i Z. Madej w ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Na zajęcia zostali zaproszeni goście: p. Lidia Baluś z biblioteki w Zatorze i p. dyrektor  B. Chmielowska.

Uczniowie mieli możliwość przeżycia niezwykłych chwil słuchając baśni H. Ch. Andersena. W ten cudowny świat wprowadziła dzieci p. L. Baluś, która przeczytała baśnie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”  i „Dziewczynka z zapałkami” .

Postać baśniopisarza oraz jego twórczość przybliżyło dzieciom obejrzenie prezentacji multimedialnej  przygotowanej  przez p. D. Korpałę – Meus.

Aby zachęcić dzieci do słuchania i do czytania baśni p. bibliotekarka L. Baluś odczytała list Andersena skierowany do dzieci, w którym pisarz prosi o to, by czytały jego baśnie. Dzieci mogły popisać się znajomością utworów Andersena. Po wysłuchaniu fragmentów baśni czytanych przez chętnych uczniów, inni uczestnicy wieczoru odgadywali ich tytuły.

Kolejnym etapem zajęć było wykonywanie ozdób świątecznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością robili postacie aniołków, bałwanków oraz choinek, które ozdabiały ziarenkami fasoli, koralikami i błyszczącymi cekinami.

Zajęcia te dostarczyły dzieciom niezapomnianych przeżyć i pozostaną na pewno w ich pamięci. Mamy nadzieję, że chętnie będą sięgać po baśnie H. Ch. Andersena.

W. Grabowska i Z. Madej

basnie  basnie1
 basnie2  basnie3
 basnie4  basnie5

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów nauczycieli.

 


Najważniejsze wydarzenia w 2014 

 Rok 2014 rokiem został ogłoszony:

  • rokiem Jana Karskiego
  • rokiem Jana Nowaka - Jeziorańskiego
  • rokiem Oskara Kolbego
  • rokiem Św. Jana z Dukli
  • rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagielońskiego

oraz ważnych rocznic historycznym. W tym roku przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, 70. rocznica powstania warszawskiego i bitwy pod Monte Cassino.

niedziela, 29 grudnia 2013, biblofil123

Polecane wpisy

Komentarze
2014/02/27 15:20:25
Bardzo dobra inicjatywa! trzeba inwestować w dzieci!
Pozdrawiam,
Robert Kwiatkowski