Blog > Komentarze do wpisu

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2012/2013

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Z tego też powodu serdeczne życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom składają szkolne bibliotekarki: Danuta Korpała-Meus i Barbara Pasterak.

  

Nadszedł kres szalonych wakacji,

Więc trzeba już pomyśleć o nauce i koncentracji.

Lecz nie róbcie przy tym smutnej minki,

Bo na zabawy z kolegami też będą chwilki.

Spakujcie już dziś do plecaka promyk letniego słońca,

  aby mieć go aż do roku szkolnego końca. 

Pamiętajcie także o książkach, 

które na Was czekają i serdecznie zapraszają. 


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2012    

MMBS 2012

W 2012 roku MMBS będzie obchodzony pod hasłem; "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tym święcie. Już nie długo program obchodów tej wielkiej uroczystości. 

 

 

 

PROGRAM OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH - FINAŁ 26 PAŹDZIERNIKA 2012 

W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest obchodzony pod     hasłem:

 „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości  

i przyszłości" 

 • Akcja „Podaruj książkę bibliotece”  pozostaw po sobie ślad. Można książki przynosić przez cały październik.
 • Wystawa – „Książka wczoraj, dziś i jutro
 • „Bajki robotów” Stanisława Lema  konkurs czytelniczy dla uczniów klas I – III gimnazjum
 • Laurka dla biblioteki z życzeniami – konkurs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Laurki należy przynosić do biblioteki do 22. 10. 2012
 • Książka przyszłości – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum. Format max A3 czyli kartka z dużego bloku rysunkowego. Technika dowolna. Należy przynieść do biblioteki do 22. 10. 2012
 • Akcja – Złóż życzenia Twojej bibliotece. W tym dniu będzie wystawiona księga pamiątkowa, do której będzie można się wpisać i pozostawić po sobie ślad.
 • "Odgadnij, kto to napisał?" - konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

 Święto Bibliotek Szkolnych - finał z 26 października 

W tym dniu w naszej bibliotece obchodzony był MMBS. Uczniowie przybywali bardzo tłumnie do biblioteki, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Były słodycze, uśmiechy i nie tylko.  Mogli pooglądać gazetki "Co to jest biblioteka?" oraz "Książka wczoraj, dziś i jutro" oraz obejrzeć wystawkę książek  pt. "Największa - najmniejsza, najgrubsza - najcieńsza". Uczniowie klasa IV- VI brali udział w konkursie czytelniczym "Odgadnij, kto to napisał?", a najmłodsi mogli rozwiązywać ciekawe krzyżówki. Klika dni wcześniej uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wykonali laurki dla biblioteki, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Oprócz tego każdy mógł wpisać się do kroniki biblioteki, pozostawić po sobie ślad dla potomności. Wyniki konkursów zostaną podane w połowie listopada. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

gazetka gazetka2 
 gazetka3  mmbs2012
 mmbs2012  mmbs2012

Zdjęcia ze zbiorów własnych bibliotekarki szkolnej.

Do zobaczenia znów za rok!!!

Wyniki konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2012:

- konkurs plastyczny " Laurka dla biblioteki z życzeniami"

I miejsce - Kamil Łaziński z klasy III

Wyróżnienia: 

Julia Stybak z klasy III oraz Kinga Zając z klasy III.

Uczniowie otrzymają drobne upominki.

Gratulacje!!!

- krzyżówki i rebusy o książkach i biliotece

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Wszyscy zasłużyli na nagrody. Każda klasa otrzyma w nagrodę papier ksero. 

Gratulacje!!!

- konkurs czytelniczy "Odgadnij, kto to napisał?"

W konkursie tym wzięło udział 6 uczniów z klasy VI i V szkoły podstawowej. Nie wyłoniono zwycięzców. Wszyscy otrzymają drobne upominki.

 


Wystawa tematyczna pt. " Józef Ignacy Kraszewski - wielki tytan pracy" - listopad 2012

Bibliotekarki szkolne przygotowały wystawę tematyczną pt. "Józef Ignacy Kraszewski - tytan pracy" z okazji 200 rocznicy urodzin tego wielkiego pisarza, tytana pracy literackiej. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogli zobaczyć  zdjęcia, reprodukcje grafik i akwarel Kraszewskiego oraz zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z  jego życia i pracy literackiej.

 


Wystawa tematyczna pt. " Dzień Bezpiecznego Internetu" - luty 2012

 

Bibliotekarki przygotowały wystawę tematyczną nt. "Dzień Bezpiecznego Internetu", który w tym roku obchodzony był pod hasłem " Serfuję. Respektuję". Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogli zapoznać się  z 10 przykazaniami bezpiecznego korzystania z Internetu, poczytać o prawach autorskich i ich przestrzeganiu, poznać adresy ciekawych stron dla dzieci, z których warto korzystać.    

 


 

             Pasowanie uczniów klasy I na czytelników -                8 marca 2013 

Jak co roku, uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali uroczyście wprowadzeni do braci czytelniczej. Zgromadzeni w bibliotece szkolnej wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych przygotowanych i przeprowadzonych przez bibliotekarki: p.  Danutę Korpałę - Meus i p. Barbarę Pasterak. Dowiedzieli się o roli i zadaniach biblioteki, poznali księgozbiór biblioteki. Mogli zobaczyć największą i najmniejszą książkę oraz najgrubszą i najcieńszą. Zostali także zapoznani  z regulaminem biblioteki i prośbami książki do czytelnika. Wszystkie te informacje zostały przekazane w sposób zabawny i ciekawy.  W takcie zajęć rozwiązywali: krzyżówkę, rebus i liczne zagadki. Układali także puzzle z bajki, której tytuł podali bezwahania. Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali "książką" pasowani na czytelników. Panie bibliotekarki obdarowały ich skromnymi upominkami w postaci zakładki  do książki, identyfikatora czytelnika i notesu z długopisem. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte opuszczały bibliotekę, którą obiecali odwiedzać często.

 
   
 pasowanie5  
   

 Zdjęcia  ze zbiorów bibliotekarki szkolnej.


Wystawa tematyczna pt. " Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima" - kwiecień 2013


Bibliotekarki szkolne przygotowały wystawę tematyczną pt. "Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima" z okazji 60 rocznicy śmierci tego poety, który pisała wiersze dla dorosłych, a przede wszystkim dla dzieci. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogli zobaczyć  zdjęcia oraz zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z  jego życia i pracy literackiej.


Rusza V edycja Szkolnego Konkursu OMNIBUS

V edycja konkursu Omnibus 2013

 

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów klasa I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Organizatorem konkursu są bibliotekarki szkolne pracujące w Bibliotece Szkolnej ZS Graboszyce.

Cele konkursu:

1.

Umożliwienie uczniom zaprezentowania posiadanej wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin,

2.

Popularyzacja wiedzy ogólnej,

3.

Kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego,

4.

Zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy,

 5.   Propagowanie zasad „zdrowej” rywalizacji.

Regulamin konkursu:

1.  1. W  Konkursie mogą brać udział przedstawiciele klasowi wybrani przez klasę wraz z wychowawcą.

2. 2. Przedstawicielami klasy biorącej udział w Konkursie mogą być  tylko trzej Uczestnicy.

3.  3. Konkurs przebiega w kategoriach: dla uczniów klas I-III szkoły  podstawowej, IV-VI  oraz I-III gimnazjum.

4.  4. Konkurs polega na rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych dotyczących wiedzy ogólnej przez wybraną grupę przedstawicieli w ciągu 45 minut.

5.  5. Etap ten odbędzie się 20 maja 2013 roku o godzinie 9.45 dla uczniów klas I-VI oraz o godzinie 10.40 dla uczniów klas I-III gimnazjum. O zwycięstwie w  Konkursie decyduje zdobyta liczba punktów z testu, a  w przypadku uzyskania równej ilości punktów obie osoby zostają zwycięzcami.

6.  6. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Szkolnej.

7.  7. Komisja w składzie: bibliotekarki szkolne i nauczyciel języka polskiego w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu poda listę zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.

  8. Każdy Uczestnik konkursu otrzyma drobny upominek,  zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych  dyplom oraz książkę do III miejsca włącznie.


W

czwartek, 25 października 2012, biblofil123

Polecane wpisy

 • Rok szkolny 2012/2013 c.d.

  Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzowego „Omnibus 2013 – edycja V” o tytuł „Najwszechstronniejszego ucznia” kategorie wiekowe: Klasa I

 • Rok szkolny 2011/2012

  Rok szkolny 2011/2012 Wystawa tematyczna pt." Maria Skłodowska - Curie - wielka uczona" - wrzesień 2011 Bibliotekarka szkolna przygotowała wystawę tematyczną p

 • Rok szkolny 2009/2010

  Rok szkolny 2009/2010 Konkurs czytelniczy dla uczniów klasy IV pt. ”Czy znasz przysłowia?” - wrzesień 2009 W konkursie czytelniczym przeprowadzonym